Podporte nás!

Podporte aj Vy náš ďalší rozvoj a staňte sa aj Vy našou súčasťou!

Milí priatelia, kolegovia, členovia a priaznivci elektroniky. Web Elektro Lab.eu a jemu pridružené projekty (inzercia, blog, fórum a e-shop) prechádza za dobu svojej existencie od roku 2019 kedy vznikol ako inzercia neustálym radom zmien, úprav a vylepšení. Jeho nároky na jeho prevádzku sa preto logicky v priebehu času navyšujú v súvislosti s vývojom a pridávaním ďalších užitočných sub-systémov akým je aj toto fórum, kde sme zaznamenali pomerne pozitívny nárast počtu členov tunajšej komunity - čo je len dobre, pretože je doba "fejsbuková" (zabiják klasických a kvalitných diskusných fór) a tak veríme, že pre túto komunitu robíme maximum.

Pokiaľ ste si všimli, tak čo sa týka udržania si pomyselného "poriadku a úrovne" na našich stránkach, tak neboli doposiaľ zaznamenané žiadne negatívne typy správania sa tak, ako ich určite môžte poznať z iných podobných stránok, či sociálnych sietí. Tento trend sa preto budeme snažiť aj naďalej udržiavať a to aj s vašou pomocou a budeme trvať na jeho dodržiavaní od každého člena - či už nového, alebo starého tak, aby sa tu každý cítil dobre a rád sa na naše stránky opätovne vracal. Rovnako doposiaľ nedošlo a nedochádza k žiadnym technickým výpadkom systémov, či chybách v nich. Prípadné nedostatky ak sa vyskytnú sa týkajú poväčšine iba jazykových prekladov a tie riešime okamžite. Systémy našich stránok sú preto neustále inovované o nové funkcie a všetky systémy sú v aktuálnom stave s maximálnym dôrazom na jeho stabilitu a bezpečnosť nie len stránok, ale aj vás - užívateľov (nulový stav spambotov, spamu, či útokov na stránku).

Čo zaberie najviac času?

 • správa Inzercie a jej neustále technické inovácie,
 • sledovanie vývoja tunajšej komunity fóra a sledovanie jej potrieb a následné prispôsobovanie systému potrebám používateľov,
 • sledovanie príspevkov a ich moderovanie a prípadné presuny do vhodných kategórií,
 • programovanie nových funkcií a rozšírení pre fórum, inzerciu, blog a e-shop,
 • optimalizácia stránok pre jej správne indexovanie v prehliadačoch,
 • obrana proti spamu, či prípadným neautorizovaným zásahom do systémov,
 • príprava noviniek a článkov v časti BLOG,
 • kontaktovanie nových autorov pre články - ich zoznam si môžte pozrieť tu,
 • tvorba návodov a manuálov pre rôzne užívateľské funkcie v časti Nápoveda - pre inzerciu a fórum, či už v časti FAQ, alebo pre všeobecná nápoveda fóra
 • nahrávanie a vyhľadávanie servisných manuálov a schém do časti Zdroje

... a mnoho ďalších menších či väčších činností súvisiacich so serverom a jeho správou - verte, že denne to zaberie aj niekoľko hodín, čo je myslím si aj vidno na výsledkoch.

Čo nás to stojí?

 • V prvom rade Webhosting - pre celý projekt je to cca 80€ / ročne (z vlastného vrecka)
 • Ako ďalšie doména - cca 8 € (aj s daňou a tak isto ako je uvedené vyššie)
 • Zákazkové programovanie - tiež nevieme všetko a ono každá "fičúra" niečo stojí, preto naše systémy (inzercia, blog, fórum, e-shop a nápoveda) vyzerajú tak ak vyzerajú - a nemyslíme si, že vyzerajú zle, či už po obsahovej, či funkčnej stránke - jednoducho sa snažíme aby všetko fungovalo na 100%

Fungovanie a chod celého projektu Elektro Lab.eu a k nemu pridružené projekty je v súčasnej dobe značne dotovaný (asi 80%) správcom stránok (mnou) a to ako finančne, tak aj časovo. Čiastočne sú náklady na prevádzku pokrývané z príjmov z reklamy Google Adsense , ktorá sa zobrazuje návštevníkom týchto stránok (teda aj vám), čo sú však príjmy viac menej symbolické preto vás žiadame aby ste nepoužívali na našich stránkach blokovače reklám typu ADBlock. Občas sa vyskytne aj platená reklama vo forme banneru (ale tá je rovnako symbolická).

Z tohto dôvodu sme sa rozhodli osloviť tunajšiu komunitu (fórum a inzercia) a požiadať vás o dobrovoľný príspevok, ktorý bude primárne určený na chod týchto stránok z ktorého bude okrem iného predplatený webhosting, doména a čiastočne aj náklady na / a za programovanie užívateľských funkcií pre všetky sub-systémy pokiaľ bude potreba, nakoľko neradi by sme zaviedli po vzore ďalších stránok spoplatňovanie nášho obsahu pomocou "PayWall" systému, nakoľko chceme aby mali užívatelia prístup vždy ZDARMA. Pokiaľ sa chcete spolupodieľať na rozvoji stránok, tak máte možnosť vo forme dárcovského príspevku, alebo sponzoringu, čo nám umožní venovať viac času vylepšovaniu funkcií stránok a skvalitňovaniu ich obsahu.

Podporiť nás môžte viacerými spôsobmi.

 1. Vypnutie, respektíve udelenie výnimky pre naše stránky v doplnku ADBlock ak ho používate.
 2. PayPal - pomocou tlačidla pod článkov v blogu, alebo kliknutím na tento odkaz - klikni
 3. Nákupom tovaru prostredníctvom stránok Aliexpress kliknutím na tento odkaz (je potrebné vykonať nákup a platbu vami zvoleného tovaru)
 4. Prevodom ľubovoľnej čiastky na účet pomocou IBAN SK02 5600 0000 0043 1721 3002
 5. Ste firma? Podporiť nás môžete aj formou sponzoringu - klikni pre viac info

Vopred vám preto ďakujeme za prejavenú podporu a vynasnažíme sa, aby tento projekt fungoval tak ako doteraz , alebo ešte lepšie, netrpel žiadnymi výpadkami či chybami, bol neustále udržiavaný, zálohovaný a aj ďalej vyvíjaný, tak aby vám prinášal radosť a poskytoval vám miesto pre vašu pomoc ak ju budete potrebovať, alebo ju budete chcieť poskytnúť a podporu. Naše stránky fungujú s podporou na dobrovoľníckej báze, preto vám ďakujeme za vašu podporu.

 

Ďakujeme vopred za vašu pomoc a podporu a rovnako ďakujeme, že nepoužívate ADBlock na našich stránkach!

       

Webwiki Button