Pre kupujúcich


alebo poznajte svoje práva a možnosti

Môžem nahlásiť predajcu, ktorý mi po zaplatení neodoslal tovar?

Inzerenta nám okamžite nahláste. Budeme sa ho snažiť kontaktovať a požiadame o vyjadrenie k celej situácii. Ak by inzerent nereagoval, zablokujeme danému predajcovi celú inzerciu a jeho inzeráty zmažeme. Kontaktné údaje ako číslo, email a IP adresu vám bohužiaľ z dôvodu ochrany osobných údajov poskytnúť nemôžeme.

Odporúčame vám obrátiť sa na Políciu SR, s ktorou pri poskytnutí dostupných údajov o predajcovi ochotne spolupracujeme.

Môžem nahlásiť kupujúceho, ktorý si neprebral dobierku?

Z našej strany bohužiaľ nedokážeme ovplyvniť serióznosť kupujúcich. Môžeme kupujúceho kontaktovať a prípadne mu zablokovať prístup na emailové kontaktovanie iných predajcov. Avšak z dôvodu ochrany osobných údajov nemôžeme jeho meno ani kontaktné údaje zverejniť na našej stránke.

Ako odhaliť podozrivého predajcu?

Pokiaľ si nie ste istý, či je daný predajca dôveryhodný, spýtajte sa na osobný odber tovaru a či je možné si ho pred kúpou pozrieť. Spravte tak, aj keď ste z ďaleka, ide iba o overenie, či bude predajca súhlasiť.

Prečo si pýta predajca poštovné vopred? Nie je to podozrivé?

Ak pýta predajca poštovné vopred, nemusí ísť o podvodníka. Mnohí predajcovia sa takto chránia pred kupujúcimi, ktorí tovar na dobierku nepreberú a predajca následne musí znášať náklady na vrátenie tovaru, čo činí niekoľko eur. Preto sa vždy spýtajte, či je možný aj osobný odber. Ak by predajca nesúhlasil, ihneď nám ho nahláste a my predajcu preveríme. V prípade overenia podvodu bude jeho inzercia pozastavená a inzeráty vymazané.

Ako udelím hodnotenie predajcovi?

Najskôr sa prihláste a následne po kliknutí na inzerát v zozname inzerátov mu môžete udeliť hodnotenie. Hodnotenie udeľujte iba v prípade, ak ste skutočne od daného predajcu nakúpili. Neoprávnené hodnotenia a vyjadrovania názorov na tovar bez nákupu, môžu byť vymazané.

Ako kontaktujem predajcu?

Predajcu je možné kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonicky, ak má predajca zverejnené tel. číslo. Kontaktovať predajcu prostredníctvom kontaktného e-mailu je z bezpečnostných dôvodov umožnené iba registrovaným / prihláseným užívateľom. Komunikujte spolu výhradne systémom správ v stránke.

Ako môžem kontaktovať predajcu v prípade, ak nemá zverejnené kontaktné údaje?

Ak predajca nezverejnil svoje číslo, môžete ho kontaktovať iba emailom. Neželá si byť kontaktovaný telefonicky. Predajca musí mať vždy zverejnený aspoň jeden kontakt, telefón alebo email. Ak nie je uvedené pod inzerátom telefónne číslo, pod inzerátom je uvedený kontaktný formulár. Ten je potrebné vyplniť, uviesť váš email a predajcovi príde email s vašou správou a vašim kontaktom. Keď naň odpovie, môžete spolu komunikovať už len cez emaily. Kontaktovať predajcu prostredníctvom kontaktného e-mailu je z bezpečnostných dôvodov umožnené iba registrovaným / prihláseným užívateľom.

     
Webwiki Button Seo servis