Fórum
Prihláste sa k svojmu účtu, pokiaľ ho máte. Alebo kliknite tu pokiaľ ho ešte nemáte a prajete si ho vytvoriť - je to jednoduché a získate mnoho výhod.
Laboratórna a meracia technika
Ponuka reklamy
Laboratórna a meracia technika

Riadenie závlahy, kúrenia, chladenia - Arduino + Ethernet W5100 Občianska inzercia

pred mesiacom Ponuka služieb Košice   216 zobrazení

0.0 hviezd

Lokalita: Košice

Webaplikácia ponúka ovládanie závlahy v automatickom režime - 2 štartovacie časy s možnosťou zvolenia intervalu zalievania, manuálny režim, nastavenie minútového intervalu od momentálneho času. Systém dbá na efektivitu závlahy a tá môže byť aktívna iba pri počasí bez dažďa.

Systém vie ďalej automaticky (na základe teploty) ovládať volitelný systém kúrenia, alebo chladenia. Je možné si navoliť požadovanú teplotu vrátane hysterézy.´Pôvodne robené pre sklenník, ktorý si udržiavá teplotu. V lete sa chladí, v zime vykuruje.

Systém umožňuje modifikovať názvy jednotlivých izieb/periférii. Možnosť zmeniť prihlasovacie meno a heslo, logy systému s chybovými hláškami o neplatných dátach od senzorov, real-time tabuľka prehľadu so všetkými hodnotami. 


Možnosť vzdialeného reštartu dosky. Vizualizácia dát cez grafy - teplota v 5-minútových intervaloch, aktivita kúrenia/chladenia a všetkých zavlažovaných okruhov v minútových intervaloch.

ardvér pre projekt:

  • Arduino UNO/Mega
  • 6x relé SRD-05VDC-SL-C (6-channel relay)
  • 1x ds18b20, alebo iné teplotné čidlo či termistor
  • 1x FC-37 (alebo príbuzný dažďový senzor)
  • Wiznet W5100 shield (kompatibilný i W5500 modul)

Systém je svižný, webovo orientovaný. Pri výpadku pripojenia sú všetky výstupy bezpečne vypnuté a ihneď po nadviazaní spojenia s webom sa Arduino synchronizuje s webom.


Systém je vhodný pre polievanie črepníkov, záhrady, záhonov. K relé je možné pripojiť napríklad solenoidy, či rôzne typy elmg. ventilov na vodu, prípadne čerpadlá. Každé relé dokáže utiahnuť 2,3kW. (10A pri 230V)

Celá logika systému beží na webe, Arduino spúšťa PHP scripty, ktoré aktualizujú všetky výstupy so zohľadnením časov, vstupných hodnôt, hysterézy, atď. Arduino si dáta z webu stiahne a stavy aplikuje. Program je doplnený o watchdog, ktorý v prípade seknutia programu reštartuje Arduino.


 
Poznámka : Pokiaľ chcete pridať hodnotenie, musíte sa prihlásiť.
joostyle
joostyle
Webwiki Button Seo servis Diallix.net VN-Experimenty