Fórum

Ako si vybrať vhodnú akumulátorovú vŕtačku

Ako si vybrať vhodnú akumulátorovú vŕtačku
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  255 zobrazení
5
 0
Vybavenie dielne

Akumulátorové náradie už nejaký ten čas patrí medzi štandardnú výbavu domácich majstrov aj profíkov. Ktoré z nich sa objavuje najčastejšie? S veľkým náskokom sú to práve akumulátorové vŕtačky. Prečo je to tak? Nuž odpoveď je celkom jednoduchá. Lebo sa aku vŕtačka, či aku vŕtací skrutkovač, používa aj pri tých najjednoduchších prácach a má mnoho ďalších výhod, o ktorých si povieme viac v nasledujúcich riadkoch. A keďže je ponuka tohto náradia je naozaj široká, prezradíme aj to, ako sa rýchlo zorientovať a vybrať pre seba tú najvhodnejšiu. Čítajte ďalej.

Batéria je naozaj veľká výhoda

Nepochybne najväčšou výhodou používania aku vŕtačky je to, že sa nemusíte viazať na zástrčky s elektrinou. Ak potrebujete mať počas práce vypnutý prúd, alebo ste niekde úplne mimo interiéru, žiaden problém. Aku vŕtačka sa môže činiť bez zaváhania aj v tomto prípade. Stačí mať k tomu nabitý akumulátor, prípadne aj jeden záložný a hodiny práce bez prestojov máte pred sebou.

Životnosť akumulátorov

Štandardom pri tomto náradí je tiež napájanie nabíjateľnými batériami. Takto sa nemusí riešiť stále dokupovanie nových batérií a akumulátorov na jedno použitie. S dvoma akumulátormi si potom viete vystačiť naozaj na dosť dlho. Ale zas nie naveky. Do zásoby ich netreba veľmi nakupovať, po čase sa totiž ich kapacita stráca – a to aj bez toho, aby ste ich využívali. Jednoducho konkrétny typ batérie má toľko a toľko nabíjacích cyklov a potom „šlus“.

Bez káblov je to super

A ešte spomenieme jeden nespochybniteľne potešiteľný fakt, ktorý súvisí s batériami – používaním akumulátorového náradia, ergo aku vŕtačky, sa zbavíte nadobro káblov. Žiadne rozpletanie pred nasadením náradia do práce, žiadny zlomený či preseknutý kábel, či nedajbože úraz, ktorý si potknutím na kábli už privodilo viac kutilov ako je vhodné. Výhody sú teda viac než zrejmé, aku vŕtačka by mala byť bezpochýb súčasťou každej dobre vybavenej dielne, či pracovného kútika domáceho majstra. Ako si však vybrať z nekonečnej ponuky produktov a značiek? Tomu sa budeme venovať práve teraz…