Spoločnosť Rohde & Schwarz predstavila na veľtrhu PCIM Europe 2022 svoje najnovšie testovacie riešenia

pre výkonovú elektroniku
Spoločnosť Rohde & Schwarz predstavila na veľtrhu PCIM Europe 2022 svoje najnovšie testovacie riešenia
Elektrolab Pridal  Elektrolab
  87 zobrazení
2
 0
Zaujímavosti

Spoločnosť Rohde & Schwarz predstavila na veľtrhu PCIM Europe 2022 (10. 5. 2022 – 12. 5. 2022) v Norimbergu rad zaujímavej špičkovej meracej techniky. Komunita výkonovej elektroniky sa opäť stretla na veľtrhu, aby sa jej predviedla najnovšia testovacia technika pre vývojárov napájacích zdrojov a inej výkonovej elektroniky. V stánku Rohde & Schwarz 452 v hale 7 sa odborníci spoločnosti podelia o svoje know-how o aplikáciách, ako je analýza stability, testovanie integrity napájania a komponentov, ako aj ladenie EMI a testovanie pred zhodou s EMI. Pozrime sa teda v skratke na to, čím spoločnosť prekvapila.

Pri ladení a overovaní napájacích zberníc je nevyhnutné zabezpečiť, aby boli splnené požiadavky na integritu napájania. Vrodený nízky šum osciloskopov R&S RTO6 umožňuje presné merania integrity napájania na milivoltovej úrovni. Vysoká rýchlosť aktualizácie osciloskopu umožňuje rýchlo vidieť zriedkavé zvlnenie, ako aj anomálie periodických a náhodných porúch (PARD). Súčasťou zostavy je aj  R&S RT-ZPR, vynikajúca osciloskopická sonda na charakterizáciu napájacích zberníc s vysokou šírkou pásma, vysokou citlivosťou, veľmi nízkym šumom a mimoriadne veľkou kompenzáciou ofsetu.

Ďalším nedávnym prírastkom do portfólia spoločnosti Rohde & Schwarz je merač LCR R&S LCX, čo vysoko výkonný univerzálny tester impedancie pre širokú škálu aplikácií. Na veľtrhu PCIM bol vystavený aj prístroj R&S LCX200, ktorý meria indukčnosť (L), kapacitu (C) a odpor (R) komponentov v podporovanom frekvenčnom rozsahu od 4 Hz do 10 MHz. V kombinácii s externým rozmietacím nástrojom môžu používatelia pohodlne merať impedanciu v závislosti od frekvencie elektrolytického komponentu. Ako parametre sweepu možno použiť aj iné parametre, ako napríklad testovacie napätie alebo testovací prúd.

Zvyšovanie rýchlosti spínania vo výkonovej elektronike zahŕňa riziko vyššieho elektromagnetického rušenia (EMI), čím sa zhody s EMC stávajú výzvou. Včasné odhalenie konštrukčných problémov uľahčuje nápravu a zvyšuje náklady. Spoločnosť Rohde & Schwarz na veľtrhu PCIM demonštrovala riešenia, ktoré ľahko integrujú testovanie EMI do procesu vývoja produktov napájacích zdrojov - od osciloskopov ako výkonných nástrojov na ladenie EMI až po analyzátory signálu a spektra na testovanie pred dosiahnutím zhody.

Osciloskopy R&S RTO6 s vysokým dynamickým rozsahom a vstupnou citlivosťou 1 mV/div pri plnej šírke meracieho pásma umožňujú odhaliť aj slabé emisie. Ponúkajú výkonné funkcie FFT, ktoré sú ideálne na analýzu EMI vo frekvenčnej oblasti vďaka jednoduchej obsluhe, vysokej rýchlosti získavania údajov a rôznorodým funkciám, ako je farebné kódovanie zobrazenia spektra podľa frekvencie výskytu. Jedinečný zónový spúšťač vo FFT je ideálny na zisťovanie sporadických frekvencií emisií. Analyzátor signálov a spektra R&S FPL1000, ktorý spája funkcie stolového prístroja s prenosnosťou ručného prístroja, ponúka aj merania EMI pred zhodou, ak je vybavený voliteľnou aplikáciou na meranie EMI R&S FPL1 K54. Medzi funkcie patria detektory EMI, ako sú špičkové, kvázišpičkové, priemerné a stredné hodnoty CISPR (CISPR 16-1-1) a 6 dB filtračná charakteristika (CISPR 16-1-1 a MIL-STD-461 / DO-160). Rýchle, ľahko čitateľné diagnostické merania poskytujú výsledky s vysokou reprodukovateľnosťou.

Na automatizované certifikačné testy a testy pred zhodou spoločnosť Rohde & Schwarz predstavuje aj svoj testovací softvér R&S ELEKTRA EMC. Tento softvér je k dispozícii v niekoľkých verziách: s interaktívnymi testovacími sekvenciami pre vývojárov alebo ako plne automatický testovací softvér EMC na certifikáciu zariadení. PCIM Europe 2022

Zdroj : Rohde & Schwarz PCIM Europe 2022

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 250.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

       

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vaša reklama na tomto mieste

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo

PCBWay Promo

ourpcb Promo


Webwiki Button