Technologické zaujímavosti, alebo prehľad toho čo sa stalo

Poznáte to - čas plynie neúprosnou rýchlosťou a niekedy sa zdá, že sa udalosti zo starých čias stali len nedávno. Ak by sme však chceli vidieť prehľad toho, ako sa veci vyvíjali kedysi, musíme sa pozrieť do minulosti a nájsť záznamy o udalostiach, ktoré nás zaujímajú. Môžeme tak spoznať históriu a porozumieť, ako sa svet menil v priebehu rokov a storočí. V našom prehľade udalostí tak, ako sa stali kedysi, sa budeme pozerať na kľúčové momenty dejín a snažiť sa zistiť, ako sa tieto momenty stali katalyzátormi pre zmenu a vývoj spoločnosti. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o tom, ako sa svet menil a ako sme sa dostali tam, kde sme dnes. Pod tlačítkami nájdete odkazy buď na naše články, alebo na články z externých zdrojov.
Spoločnosť SONY predstavila svoj Blue Ray Recorder BDZ-S77
Zavádzacia cena bola stanovená na približne 4 000 dolárov a čisté médiá Blu-ray vás v tek dobe stáli približne 32 dolárov. Avšak malo to pár chybičiek krásy 1. Bol určený pre japonský trh, 2. Neboli dostupné žiadne disky s filmami, 3. Nevábivá cena.
Sedmička programu Mercury
NASA oznamuje výber prvých siedmich astronautov Spojených štátov: Scotta Carpentera, Gordona Coopera, Johna Glenna, Gusa Grissoma, Wallyho Schirru, Alana Sheparda a Donalda Slaytona. Spravodajské médiá túto skupinu rýchlo nazvali "Mercury Seven". Dňa 5. mája 1961 sa Shepard stane prvým Američanom vo vesmíre počas letu Freedom 7.
Vznik jazyka COBOL
V jednom z našich predošlých článkov sme vám predstavili Grace Hopperovú, ako priekopníčku poťítačovej vedy a vedkiňu, ktorá sa významnou mieroch zaslúžila o vznik programovacieho jazyka COBOL. Všetko o Grace Hopperovej ako aj zopár perličiek z jej života, si môžete prečítať v našom článku.
RFC 1 definuje stavebný prvok internetovej komunikácie
Steve Crocker, postgraduálny študent na UCLA a člen tímu vyvíjajúceho ARPANET, napíše prvú "Žiadosť o pripomienky". ARPANET, výskumný projekt Agentúry ministerstva obrany pre pokročilé výskumné projekty (ARPA), bol základom dnešného moderného internetu. V dokumente RFC 1 bol definovaný návrh hostiteľského softvéru na komunikáciu medzi uzlami siete ARPANET.
Bol vydaný operačný systém Windows 3.1
Spoločnosť Microsoft vydáva systém Windows 3.1 za cenu 149,00 USD a počas nasledujúcich dvoch mesiacov predá tri milióny kópií. Do systému Windows 3.1 boli pridané multimediálne rozšírenia umožňujúce podporu zvukových kariet, MIDI a CD Audio, monitory Super VGA (800 x 600) a zvýšená rýchlosť podporovaného modemu na 9600 bps. Pre mnohých z nás, ktorí sme sa v tom čase venovali počítačom, to bola prvá verzia systému Windows, ktorú sme skutočne používali, pretože predchádzajúce verzie sa ešte len presadzovali u spotrebiteľov a systém Windows 95 bol vydaný až o 3 roky neskôr..