Vše co potřebujete vědět o čelovkách (Čelovky, část první)

Vše co potřebujete vědět o čelovkách (Čelovky, část první)
Jiří Bekr Pridal  Jiří Bekr
  178 zobrazení
4
 0
Vybavenie dielne

V dnešním videu si povíme proč jsou vlastně čelovky relativní novinka, a proč tu (ne)byly už dřív. Ukážeme si všechna běžná konstrukční řešení a jejich výhody i nevýhody. Povíme si o jednotkách jako Lumeny, kelviny, nebo proč se dosvit nemá udávat v metrech. Na toto navážeme s rudým a zeleným světlem. Následovat bude rozbor různých distribucí světla optikou, a ukážeme si různé generace a provedení LED používaných v čelovkách. Tyto LED se napájí zpravidla třemi způsoby, které si projdeme. Pak se budeme několik minut věnovat bateriím, AAA, CR123A i 18650, a v čem se liší protected články. Ukážeme si názorně 4 způsoby jak lze čelovky nabíjet, včetně výhod a nevýhod těchto metod. Před koncem videa si pak povíme o tom, jak si z nás výrobci čelovek dělají dojné krávy, a jak z nás tahají peníze, a taky jaké časté lži zkoušejí na zákazníky.

Informácia : Pokiaľ sa vám video páčilo, informácie v ňom boli pre vás užitočné a máte záujem o viac takýchto videí, podporte drobnou sumou jeho autora. Ďakujeme
Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok?

Máte aj vy zaujímavú konštrukciu, alebo článok a chceli by ste sa o to podeliť s viac ako 300.000 čitateľmi? Tak neváhajte a dajte nám vedieť, radi ju uverejníme a to vrátane obrazových a video príloh. Rovnako uvítame aj autorov teoretických článkov, či autorov zaujímavých videí z oblasti elektroniky / elektrotechniky.

Kontaktujte nás!


Páčil sa Vám článok? Pridajte k nemu hodnotenie, alebo podporte jeho autora.
 

     

Komentáre k článku

Zatiaľ nebol pridaný žiadny komentár k článku. Pridáte prvý? Berte prosím na vedomie, že za obsah komentára je zodpovedný užívateľ, nie prevádzkovateľ týchto stránok.
Pre komentovanie sa musíte prihlásiť.

Vyhľadajte niečo na našom blogu

PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo
PCBWay Promo

JLCPCB Promo

ALLPCB Promo

Webwiki Button